Do czego służy lonża jeździecka?

Robienie zakupów Sport

Sprawdź, gdzie zamówić lonżę jeździecką, wejdź na horse-trade.pl.

Lonża to przyrząd popularnie stosowany w trakcie lekcji jazdy konnej oraz tresur. Jakiego typu lonże dla konia są obecne na rynku? Z czego są wykonywane te akcesoria i gdzie warto ich szukać?

Lonża dla konia – typy i jej przeznaczenie

Lonża dla konia to stosunkowo długa lina, przeważnie nieprzekraczająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest wierzchowiec w trakcie lekcji jazdy i ćwiczenia technik związanych z łapaniem strzemion, utrzymywaniem balansu w siodle, trzymaniem wodzy oraz dosiadaniem. Konia prowadzi się po zarysie koła, a lonża używana jest do kontroli zachowania zwierzęcia. Narzędzie to służy również cyrkowcom oraz zawodnikom woltyżerki do doskonalenia umiejętności i asekuracji prezentowanych ewolucji. Lonża jest poza tym pomocna przy hipoterapii. Lonżę dla konia stosuje się również podczas treningu bez dżokeja – w takiej sytuacji służy do szkolenia młodych osobników i zagwarantowania im adekwatnej porcji ruchu.

Lonża dla konia – postaw na akcesoria uznanych marek

Duży wachlarz przyrządów jeździeckich można znaleźć w bogato wyposażonych sklepach online, które sprzedają specjalistyczny oprzyrządowanie w atrakcyjnych cenach. Posiadają one lonże jeździeckie od najlepszych producentów – jak np. Jumptec, Imperial Riding czy Waldhausen. Chciałbyś kupić lonżę jeździecką w turkusowym, czarnymlub pomarańczowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade daje szeroki wybór produktów, które spełnią wymagania najbardziej kapryśnych miłośników koni. W sklepie obecne są produkty wyprodukowane m.in. z nylonu. Lonże wyposażone są w obrotowe zapięcie, a delikatny materiał jest przyjemny w dotyku.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]