atrakcje w małopolsce, piękne miejsca w małopolsce

Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Baza porad Turystyka Zagadnienia związane ze stronami www

Chociaż małopolskie jest jednym z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, stąd zdarza się, że ciężko znaleźć coś dla siebie w natłoku wiadomości o najciekawszych atrakcjach oraz najnowszych imprezach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Portal o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – niezbędne informacje i wirtualne spacery

Aby przedstawić wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o najciekawszych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale też o wystawach i eventach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na portalu? Osoby organizujące przyjazd do Małopolski już na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której ekspresowo odnajdą hotele, pensjonaty i schroniska młodzieżowe, galerie i zabytki oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Dodatkowo dla tych, którzy z najrozmaitszych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące między innymi regiony agroturystyczne, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy urok regionalnego folkloru.

Lista konsulatów i przydatne rozmówki – ważne informacje dla cudzoziemców

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane oraz mniejsze południowe miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku niemieckim, francuskim, słowackim i rosyjskim. Wyjątkowo wartościowa dla cudzoziemców jest też sekcja Rozmówki, w której poznają podstawowe słowa i zwroty, które umożliwią im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie podróży po Polsce. Turyści z zagranicy znajdą tu spis ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby w regionie Małopolski.

Dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego