Filtry HEPA – do zastosowań uniwersalnych i przemysłowych

Wentylacja, ogrzewanie, klimatyzacja

Potrzebujesz wiadomości o hepa h13? Dobrze trafiłeś!

Powiedzmy sobie prawdę: jakość powietrza w Polsce zła. Pod tym kątem nasz kraj jest na jednym z najdalszych miejsc wśród państw Unii Europejskiej. Każdego dnia przekazywane są nowe raporty o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i z tego powodu też nieprzerwanie poszukiwane są wydajne metody, pozwalające poradzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w pomieszczeniach, gdzie utrzymanie sterylności powietrza jest niesłychanie ważne (np. w szpitalnych salach operacyjnych).

Filtry typu minipleat do zastosowań uniwersalnych

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i wykorzystywane są od lat 70-tych. Są obecne między innymi w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W urządzeniach wentylacyjnych instalowanych w obiektach użyteczności publicznej, biurowcach czy budynkach mieszkalnych doskonale spełnią swoje zadanie filtry dokładne mini-pleat, które zależnie od klasy poradzą sobie z wyłapywaniem pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki są składową smogu. Nie są dla nich przeszkodą także większe zanieczyszczenia, jak włókna, pyłki roślin bądź spaliny. Kupując filtry dokładne F7 bądź F9 powinno się wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale też jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa mają stalową ocynkowaną ramę, która charakteryzuje się ogromną odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz złe warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć). Wydajny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat papier filtrujący złożony jest w małe plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co sprawia, że filtry te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry F7 i F9 dostępne są w kilkunastu wymiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – do zastosowań przemysłowych

Do zastosowań przemysłowych wymagane są z kolei filtry o znacznie wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a wytrzymała rama, także wykonana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wahania temperatury i wodę, co pozwala na efektywną filtrację w wymagającym środowisku (aż do 80°C). Takie filtry montowane są tam, gdzie trzeba zachować najwyższe standardy sterylności powietrza, jak na przykład w przemyśle elektronicznym.

Pochodzenie zdjęcia – marss.pl.

Dane kontaktowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46