Zamów kontener na odpady przed sprzątaniem strychu

Usługi

Nie każdy śmieć powinien trafić do zwyczajnego kosza na odpady komunalne. Przyczyny tych ograniczeń bywają przeróżne – niekiedy odpady mają za duże rozmiary, czasem zakazują tego funkcjonujące w naszym kraju akty prawne. Jak radzić sobie z tymi kłopotliwymi odpadami? Należy odwieźć je do pobliskiego PSZOK-u, innymi słowy punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W każdej gminie musi działać jeden PSZOK, chociaż w największych miejscowościach możemy niekiedy wybrać spośród kilku punktów. To jednak rozwiązanie przydatne jest tylko dla tych, którzy posiadają własne auto i sporą ilość wolnego czasu. Reszta odpowiedzialnie uczyni, wybierając wypożyczenie kontenera na śmieci.

Sprzątanie strychów i renowacje – kiedy zamówić kontener na śmieci?

Niestandardowe odpady generowane są w czasie różnorodnego rodzaju prac. Głównie są to remonty mieszkań oraz przebudowa domu – idzie głównie o pokaźne ilości gruzu, a także opakowań po materiałach budowlanych. Wypożyczenie kontenera będzie także znakomitym wyjściem, jeśli postanawiamy o opróżnieniu strychu – wtedy zmieścimy w nim wszystkie zalegające od dłuższego czasu sprzęty, niedziałające urządzenia i niemodne meble. Sprzątanie strychów czy prace remontowe będą jeszcze mniej uciążliwe, jeżeli z okna domu do kontenera podłączymy specjalny zsyp, dzięki któremu bezpiecznie przetransportujemy odpady bez potrzeby ciągłego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Gdzie zamówić wywóz odpadów i sprzątanie strychów lub piwnic?

Wywóz rozmaitych śmieci, ale również sprzątanie strychów i piwnic, to usługi oferowane między innymi przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach dostarcza się klientowi kontener o pożądanej kubaturze, który ten przez okres wskazany w umowie napełnia zniszczonymi meblami czy też odpadami remontowymi. Kontener jest w następnej kolejności odbierany z miejsca prac, a jego zawartość transportowana jest do punktu, w którym zostanie zutylizowana zgodnie z obowiązującym prawem.