Wywóz i utylizacja starych mebli

Usługi

Dowiedz się, kto ma w swojej ofercie odbiór starych mebli

Każdy z nas na pewno dobrze zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których wiele lat już nie używamy, a których nie potrafimy się pozbyć z różnych względów. Na ogół przestawiamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy czy też na strych, żeby nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu. Problem jednak w tym, że po kilku latach również te schowki stają się tak ciasne, że zwyczajne korzystanie z nich okazuje się do zniesienia. Dopiero to skłania wielu z nas do wykonania dogłębnych porządków, będących sposobnością do tego, by pozbyć się zgromadzonych rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko urządzamy również, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie albo kupujemy zapuszczony dom. Warto zatem mieć pojęcie, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak bez problemu wywieźć stare meble z piwnicy, strychu oraz mieszkania.

Zamów wywóz mebli i nie wyrzucaj ich do zwykłych odpadów

Śmieci takie jak elementy stolarki okiennej, zdemontowane panele ścienne lub podłogowe, sprzęty elektroniczne czy stare meble nie mogą zostać wyrzucone do pojemnika zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeżeli potrzebujemy się od nich uwolnić, możemy skorzystać z trzech możliwości. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie pakownym samochodem. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te mają miejsce zazwyczaj raz w miesiącu – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem zobligowani znaleźć miejsce na przechowanie odpadów o znacznej objętości. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odbierze dostarczająca go firma. Zadba ona również o legalną utylizację zebranych odpadków. Podmioty wynajmujące kontenery częstokroć świadczą też profesjonalną asystę przy opróżnianiu piwnicy, poddasza lub całego domu.

Utylizacja starych mebli – nie tylko składowanie na składowisku

Jeżeli stare meble zostaną przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo podmiotu zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie skończą spalone ani nie trafią na składowisko. Po zdemontowaniu ich na części podstawowe i podzieleniu komponentów wedle surowca, z jakiego były wykonane, mogą być powtórnie przetworzone i posłużyć do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w większości się je wytwarza, sprowadza się najczęściej do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które potem stosuje się do produkcji nowych biurek, krzeseł lub regałów.

Dane kontaktowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]