Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Usługi Usługi z zakresu finansów

Więcej wiadomości o szczegółach oferty biura rachunkowego Katowice znajdziesz w tym miejscu.

Prowadzenie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach jest zazwyczaj powodem sporych kłopotów. Drobne podmioty zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, zaś ich szefowie nie zawsze przygotowani na to, żeby rzetelnie zarządzać budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż sądzi część czytelników – należy jedynie postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu osiągniemy? Jak zyskać gwarancję tego, iż jakość współpracy będzie zadowalająca?

Biuro rachunkowe – powierz budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom

Na pomoc biura rachunkowego warto postawić w szczególności z uwagi na dobro finansów. Jeśli zostawimy finanse przedsiębiorstwa ekspertom ds. finansów, otrzymamy pewność, iż rezultatem możliwych kontroli wykonywanych przez fiskusa nie będzie nałożenie mandatu. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to również oszczędność czasu oraz funduszy – nie trzeba zajmować się finansami samodzielnie, ani najmować do pracy księgowego na pełen etat. Warto też wspomnieć o wygodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. Obecnie nie ma już potrzeby regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, ponieważ dużo kwestii można koordynować z księgowym za pośrednictwem e-maila.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najbardziej odpowiednie?

Poszukując biura rachunkowego nie powinno się kierować się wyłącznie cenami porad – podejrzanie niskie ceny usług na ogół zwiastują ich niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci uzyskali wymagane certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]