Usuwanie wirusów z WordPressa – jak pracują specjaliści?

Ochrona i bezpieczeństwo Usługi Zagadnienia związane ze stronami www

Odwiedź https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/, jeśli nie radzisz sobie z zawirusowanymi stronami.

WordPress okazał się w minionych latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, iż ilość witryn oraz sklepów internetowych tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się obecnie na setki milionów. Powszechność stosowania tego CMS-a powoduje, że strony tworzone na WordPressie są ulubionym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zainfekowania witryny wirusem, konieczne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie usuwanie wirusów ze strony internetowej?

Nie możesz zalogować się na stronę? Obrazy zostały podmienione nie przez Ciebie? Na witrynie znalazłeś odnośniki do nieznanych Ci portali? A może witryna rozsyła niechcianą pocztę? To zaledwie kilka z potencjalnych oznak wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takiej sytuacji nieodzowne jest ekspresowe działanie w celu zlikwidowania powodu infekcji i przywrócenia strony internetowej do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania bądź po atakach hakerskich należy powierzyć specjalistom od tego typu działań, bowiem naprawa zainfekowanego WordPressa zazwyczaj wychodzi poza zakres kwalifikacji osób, które każdego dnia parają się tylko tworzeniem sklepów oraz stron na tym CMS-ie.

Usuwanie infekcji ze strony internetowej – wnikliwe sprawdzenie plików i baz danych strony

Spece zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron tworzonych na WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych przeprowadzają gruntowne sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Weryfikują pliki htaccess oraz wp-config, jak również kod użytych na stronie motywów oraz wtyczek. W czasie naprawy zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, obniżające niebezpieczeństwo powtórnej infekcji. Jeśli trwające dłuższy okres czasu zainfekowanie mogło spowodować dodanie strony do wykazu zagrożeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a fachowcy mogą podjąć również wymagane kroki w celu wykreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Naprawa wszystkich następstw ataku hakerskiego nie daje pewności, że podobny przypadek nie powtórzy się za kilkanaście miesięcy, toteż ważne jest cykliczne aktualizowanie CMS-a oraz stosowanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]