Twój zarost jest przerzedzony? Zdecyduj się na zabieg mikropigmentacji brody

Ochrona zdrowia Usługi

Niezbędne informacje na temat mikropigmentacji zarostu. Przekonaj się!

Zarost od wieków był wyznacznikiem męskości, a jego stan sporo mówi o jego właścicielu. Zapuszczanie gęstego zarostu znowu jest na czasie po wielu latach popularyzowania gładkiej skóry twarzy jako kanonu urody u płci męskiej. To sprawia, iż dla wielu osób brak zarostu może być przyczyną silnych kompleksów. Można spróbować je zwalczyć między innymi dzięki zabiegowi pigmentacji brody.

Utrata włosów na brodzie – najpopularniejsze przyczyny

Tak jak wszystkie części ciała też skóra twarzy narażona jest na łysienie. Broda mocno przerzedzona czy też z widocznymi plackowatymi miejscami bez włosków prezentuje się nieschludnie i może prowadzić do spadku samooceny. Zazwyczaj rzadka broda to wyłącznie konsekwencja procesu osłabienia się włosów oraz spadku poziomu testosteronu, co jest normalnym skutkiem upływu lat. Jednak bywa, iż spadek poziomu hormonów androgennych występuje niespodziewanie także u młodszych mężczyzn, co kończy się m.in. łysieniem podbródka. Nadmierne wypadanie włosów to także często wynik ich agresywnej pielęgnacji – nieprawidłowe zastosowanie akcesoriów lub kosmetyków. Na kondycję zarostu silne oddziaływanie ma żywienie, z tej przyczyny panowie powinni postawić na dietę obfitą między innymi w witaminy z grupy B, witaminę K2 oraz D, jak również cynk, wapń oraz magnez. Uczycie napięcia także przeszkadza w zapuszczeniu bujnego zarostu – włosy wypadają same, a nierzadko są brutalnie wyrywane w nerwowym odruchu.

Uzupełnianie brody specjalnym pigmentem – o mikropigmentacji

Najszybszą metodą na zatuszowanie przerzedzonej brody jest jej całkowite zgolenie. Jednakże nie każdy mężczyzna czuje się komfortowo bez zarostu albo pragnie go nosić, ponieważ uważa, iż to poprawia rysy twarzy i dodaje im „pazura”. Można zdecydować się przeszczep mieszków włosowych, jednak taki zabieg to zwykle wydatek w kwocie co najmniej paru tysięcy złotych. Alternatywą jest zabieg mikropigmentacji brody, który polega na jej uzupełnieniu poprzez wprowadzenie w najpłytsze warstwy skóry nieorganicznego pigmentu. “Wytatuowane” kropeczki z pigmentu wyglądają jak ledwie co odrośnięte włoski, a rozróżnienie detali sztucznych od rzeczywistego zarostu jest możliwe zwykle po dotknięciu skóry twarzy. Uzupełnianie zarostu tuszuje obszary skóry dotknięte łysieniem plackowatym oraz całkowitym, pozwala wizualnie zagęścić rzadkie owłosienie, jak również umożliwia retusz linii zarostu. Powinno się aczkolwiek pamiętać, iż efekty mikropigmentacji nie są stałe i utrzymują się około 12 miesięcy.

Dane kontaktowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]