nieszczelne okna, uszczelnianie okien drewnianych

Nieszczelne okna – jak je zreperować?

Usługi

Na samopoczucie domowników ma duży wpływ stan techniczny okien. Okna ochraniają dom przed wilgocią i zimnem, a także odcinają go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub źle wyregulowane okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, z uwagi na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, przegląd stanu technicznego okien należy przeprowadzić co najmniej raz w roku. Nie wolno tego lekceważyć, ponieważ po tym czasie możliwe usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, straty energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych surowców, polega w głównej mierze na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wysokimi i niskimi temperaturami, wiatrem, a także wilgocią mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych aglomeracjach, ale również i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]