Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Ochrona zdrowia Usługi

Nie każde choroby jamy ustnej jesteśmy w stanie wyeliminować tradycyjnymi metodami. Kiedy są one niewystarczające, ostatnim wyjściem jest zwykle któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego powinniśmy wybrać się między innymi w razie znacznych ubytków uzębienia, uszkodzeń kości, potrzeby umieszczenia implantów lub koron i schorzeń tkanek miękkich, takich jak różnego typu narośle bądź guzy. Które techniki są zatem stosowane podczas kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza wybrać się, żeby leczenie było były bezbolesne, a nie spotkały nas przykre niespodzianki?

Zabiegi wykonywane przez chirurga stomatologa

Niewątpliwie najczęściej przeprowadzanym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem okazują się ekstrakcje zębów – również tych bardzo zniszczonych, potrzebujących nacięcia tkanek oraz dłutowania. W przypadku sporych ubytków czy chorych po złamaniach konieczne jest niekiedy odbudowanie kości – to też należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również leczeniem wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych przed chwilą nowotworów lub owrzodzeń – oraz regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć lekarza?

Jak łatwo stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem sporych problemów. Dobrze więc powiedzieć kilka zdań o tym, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog i czym kierować się przy szukaniu lekarza. Najważniejsze jest z pewnością to, aby wykorzystywał on wyłącznie innowacyjne urządzenia oraz, co najistotniejsze, leki znieczulające. Spore znaczenie ma także nastrój w poradni i stosunek stomatologa do pacjentów – wiele powiedzą nam na ten temat opinie wcześniejszych pacjentów, które znajdziemy między innymi w sieci lub wśród znajomych.