Jak przygotować komunię dziecka?

Usługi

Nie zwlekaj! Wybierz świetną ofertę komunii w Krakowie w dobrej cenie.

Impreza komunijna jest dla dziecka identycznie wyczekiwanym wydarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, gdyż to zwykle pierwsza rzeczywiście wielka biesiada rodzinna, na której dziecko jest świadome, iż cała uwaga skupiona jest wyłącznie na nim. Z tej przyczyny rodzice chcą, żeby ten dzień pozostał na długo w jego wspomnieniach.

Sala komunijna – wynajmij natychmiast jak będzie ogłoszona data wydarzenia

Już przed fazą wysyłki zaproszeń na sakrament rodzice muszą wiedzieć czy ugoszczą gości we własnym domu czy konieczne będzie zarezerwowanie lokalu. Obiad dla zaproszonych w mieszkaniu jest najczęściej możliwe wtedy, jeśli aranżujemy uroczysty obiad tylko dla bardzo bliskiej kilkuosobowej rodziny, lecz to już rzadkie sytuacje. Obiady komunijne przeobraziły się w ostatnich czasach w duże wydarzenia rodzinne, na które sprasza się nawet do stu gości, wskutek czego zazwyczaj organizowane są w salach weselnych lub restauracjach. Jeśli planujemy wynająć pojemny lokal, zalecamy wyruszyć na poszukiwania sali, jak tylko zostanie ustalona data przyjęcia sakramentu. W sezonie komunijnym sporym problemem może stać się również zatrudnienie dobrego dostawcy cateringu, więc opłaca się wybrać takie miejsce na organizację przyjęcia, które współpracuje na stałe ze sprawdzoną firmą cateringową, specjalizującą się w opracowaniu menu na komunię. Istotne jest także to, aby sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, aby przejazd wszystkich gości z kościoła był szybki i komfortowy.

Organizacja komunii – wynajmij animatora i fotografa

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale też późniejszy obiad dla gości. Tradycją są też aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i chrzestnymi. Sala na komunię musi więc oferować zachwycające, estetyczne wnętrza. Kolejną zaletą będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie można będzie zrealizować sesję zdjęciową w plenerze. Możliwość wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych gości przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich duża liczba, radzimy rozważyć skorzystanie z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas wciągającymi grami.
Naturalnie, zaproszeni na przyjęcie komunijne kupią podarki dla dziecka. Rodzice najczęściej zostawiają im pełną dowolność z tym obszarze. Jednakże nie będzie w negatywnie odbierane, jeżeli zaznaczymy w zaproszeniu, że nie zgadzamy się na pewne typy podarunków, przykładowo wartościową biżuterię albo zabawki militarne.

Dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]