firma w Mapach Google, wirtualny spacer Google Maps

Jak promować firmę w mapach Google? O wirtualnym spacerze

Marketing, promocja, reklama Usługi

Promocja firmy w Mapach Google to w dzisiejszych czasach jeden z głównych punktów promocji marki w internecie. Z jej pomocą jesteśmy widoczni dla internautów wyszukujących w danej lokalizacji określoną usługę i możemy w ten sposób zdobyć wielu klientów. Istnieje doskonała metoda, żeby wśród sporej ilości podobnych firm w naszym mieście wyróżnić się na Mapach Google i wyprzedzić konkurentów. Jednak czym jest wirtualny spacer 3D? Czy powoduje, że promocja firmy w Mapach Google jest jeszcze efektywniejsza? Czy warto się na niego zdecydować? Odpowiedzi prezentujemy poniżej.

Jak działa promocja firmy w Mapach Google?

Promocja firmy w Mapach Google polega na uzupełnieniu swojej wizytówki w Google Moja Firma i zaistnieniu na mapie w danym mieście. Od tej pory będziemy oznakowani na mapie Google symbolem pinezki i widoczni dla użytkowników szukających konkretnych marek, usług lub firm. Jednakże sama widoczność w tym miejscu może nie być wystarczająca, aby prześcignąć konkurencyjne marki i przyciągnąć do siebie klienta. Żeby promocja firmy w Mapach Google przyniosła efekty, trzeba wykonać kilka kolejnych działań, które pomogą nam sprawniej się reklamować. Bezsprzecznie należy do nich dodanie w wizytówce Google Moja Firma odpowiedniego opisu firmy, adresu strony internetowej firmy, dodanie estetycznych fotografii i wszelkich aktualnych danych. Jest również inny znakomity sposób na promocję naszej firmy w Google Maps, dzięki któremu wyróżnimy się na tle wielu marek, bowiem nadal mało podmiotów go używa. Jest to wirtualny spacer po firmie, który można umieścić obok tradycyjnych fotografii w wizytówce na mapach Google.

Promocja firmy w Mapach Google – czy warto?

Wirtualny spacer po firmie to spacer w stylu Google Street View, ale przedstawiający naszą nieruchomość lub biuro. Dzięki wirtualnemu spacerowi możemy przemierzać korytarze i rozglądać się po pomieszczeniach. Taki wirtualny spacer możemy też odbywać na różnych urządzeniach np. telefonach komórkowych lub w okularach VR. Umożliwia to potencjalnemu klientowi szybkie i wygodne sprawdzenie “każdego kąta” naszej firmy. Chociaż technika ta nie jest trudna do wykonania, jest nad wyraz efektowna i przykuwa uwagę wielu internautów. Wciąż jednak niewiele firm decyduje się na jej użycie, pomimo tego, iż wirtualny spacer 3D ma dużo zalet i jest skutecznym sposobem na trafioną promocję firmy w Mapach Google oraz wyprzedzenie konkurencji w danej lokalizacji. Zaleca się uzupełnić wizytówkę na Mapach Google o taki spacer, gdyż sama wyszukiwarka faworyzuje wizytówki posiadające profesjonalne i wysokojakościowe fotografie oraz wirtualne spacery. Także klienci mający możliwość zwiedzenia naszej firmy, restauracji czy kliniki, częściej dadzą się przekonać do skorzystania z naszej oferty. Raz wydane środki na wykonanie wirtualnego spaceru będą działały na naszą korzyść przez wiele lat bez potrzeby ponoszenia dodatkowych kosztów.

Dane kontaktowe:
Daniel Myhal
Rekomendowany Fotograf Google

Mob.: +48 510 750 291
E-mail: [email protected]