Implanty zębów – dlaczego warto się zdecydować?

Ochrona zdrowia Usługi

Dawniej osoby, które z różnych przyczyn straciły zęby, skazane były na to, żeby korzystać z protez. Nie jest to jednak trafione rozwiązanie, bo protezy potrzebują pracochłonnej opieki, zaś ich zakładanie nie będzie bardzo komfortowe. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się dużo wygodniejsze, ale również posiadają sporo innych plusów. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie trwałych efektów, zmniejszając do zera ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębowych, jakie rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wykona nam implanty zębowe.

Na jakich zasadach opiera się implantologia?

Obecnie implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm i trochę krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu chorego, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na duże skrócenie czasu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje jakichkolwiek bólów nawet po trzech miesiącach. Do tego czasu powinien wykorzystywać chłodne kompresy, zaś od razu po operacji – wystrzegać się gorących dań, alkoholu i palenia papierosów. Istotne jest też wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które zmniejszają obrzęk oraz ból.

Implantologia – komu zaufać?

Implantologia ma ogromny wpływ na wygodę życia chorych – dlatego bardzo istotne okazuje się to, by znaleźć właściwego specjalistę. Jak jednak ustrzec się przykrych niespodzianek i problemów ze zdrowiem? Najlepiej zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębów dentyście ze sporym stażem oraz korzystnymi komentarzami poprzednich klientów. Gdzie je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu dentystycznego na pewno trafimy na istotne wskazówki.