Chcesz ukryć przerzedzone włosy? Postaw na mikropigmentację skóry głowy

Ochrona zdrowia Usługi

Tatuaż włosów - w tym miejscu sprawdzisz aktualną ofertę.

Utrata włosów spowodowane jest licznymi czynnikami i może ujawnić się na różnych sferach ciała. Aczkolwiek gdy łysienie dotyka głowy, czyli miejsca które ciągle jest na widoku i które trudno skryć przed spojrzeniem osób trzecich, może to źle wpłynąć na samopoczucie i wywołać niską samoocenę.

Medyczne i behawioralne przyczyny wypadania włosów

Włosy wypadają nam regularnie. Dziennie tracimy ich przeważnie sto sztuk i jest to ilość, na którą zazwyczaj nie zwracamy uwagi. Wiele czynników może jednakże znacznie nasilić proces utraty włosów. Utrata włosów ma podłoże medyczne, jak przykładowo łysienie androgenowe czy plackowate, jednak równie silny wpływ na jego wzmożenie mają nasze własne przyzwyczajenia. Łysienie bywa efektem złego odżywiania się, niepoprawnie albo zbyt często wykonanych zabiegów rozjaśniania i farbowania włosów, jak również niepoprawna ich pielęgnacja. Widoczny wpływ na włosy ma też stres, jaki odczuwamy z różnych przyczyn. Stres prowadzi do psychogennego łysienia, a w ekstremalnych przypadkach doprowadza wręcz do tego, że osoba bezwiednie sama wyrywa kępki włosów z twarzy czy głowy i ostatecznie trwale niszczy ich mieszki.

Mikropigmentacja skóry głowy ukrywa efekty wypadania włosów

Leczenie rzadkich włosów, a także ich odbudowa po kompletnym wyłysieniu są możliwe za sprawą ich przeszczepowi. Zabieg ten jednak wiąże się ze sporymi kosztami i nie wszyscy pacjenci mogą sobie na niego pozwolić. Istnieje natomiast alternatywne rozwiązanie – mikropigmentacja skóry głowy, która z upływem lat zyskuje coraz większą popularność. To zabieg mikropigmentacji medycznej, który polega na maskowaniu efektów utraty włosów przez umieszczenie w płytkich warstwach skóry głowy pigmentu, który stwarza pozór posiadania nieznacznie odrośniętych włosów. W ten sposób w przypadku rzadkich włosów otrzymuje się efekt bujniejszej fryzury, natomiast na całkowicie wyłysiałej skórze – efekt krótkiej fryzury. Fakt, iż skóra jest pokryta pigmentem jest w zasadzie niewidoczny i można to wyczuć zwykle jeśli bezpośrednio dotknie się skóry. Wypada wspomnieć, że mikropigmentacja nie jest zabiegiem leczniczym i nie spowoduje odrośnięcia włosów. Natomiast barwnik z uwagi na łuszczenia się skóry sukcesywnie blednie i z reguły po 12 miesiącach konieczne jest ponowne wykonanie zabiegu.

Dane kontaktowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]