Złote monety bulionowe – zalety tej formy inwestycji

Usługi z zakresu finansów

Dowiedz się, gdzie zamówić złoto bulionowe.

Osoby decydujące się na inwestycję w złoto mają do wyboru sporo metod: gromadzić biżuterię inwestycyjną, nabywać akcje firm związanych z rynkiem metali szlachetnych czy kupować fundusze inwestycyjne lokujące kapitał w gałęzie gospodarki związane z tym kruszcem. Inną metodą jest zakup złota inwestycyjnego, które dostępne jest w postaci sztabek i monet bulionowych.

Złote monety bulionowe są znane w nawet odległych zakątkach świata

Monety ze złota kojarzymy najczęściej z monetami kolekcjonerskimi, aczkolwiek monety bulionowe, a więc lokacyjne, czy to ze złota czy z drugich metali szlachetnych, różnią się od nich w wielu aspektach. Co najważniejsze monety bulionowe są emitowane w celu inwestowania w nie kapitału, co powoduje, iż ich nakład z danego roku nie jest limitowany, a poniekąd wyznaczany przez popyt na rynku. Złotych monet bulionowych nie są bije się w kolekcjach tematycznych lub w nawiązaniu do ważnych rocznic, zatem ich design niesłychanie z rzadka ulega zmianie. Zazwyczaj złote monety bulionowe emitowane przez konkretną mennicę odróżniają się od siebie zaledwie rocznikiem wybicia. Istotne jest to, iż wiele monet bulionowych, mimo traktowania ich jako środek płatniczy, nie ma przypisanego nominału ustalonego w walucie, a ich rzeczywistą wartość determinuje próba oraz ciężar użytego do ich wybicia metalu szlachetnego. Walorem monet bulionowych jest to, iż są znane w każdym zakątku globu, a ich ewentualna odsprzedaż jest łatwiejsza aniżeli miejscowych monet kolekcjonerskich.

Domieszka miedzi podnosi twardość złote monety bulionowe

Popularne wśród inwestorów złote monety bulionowe to te o nominale 1 oz, jakkolwiek emitenci biją też monety o nominale 1/50 czy 1/4 uncji złota. Wypada wiedzieć, iż monety bulionowe wybijane są zwykle ze złota najwyższej próby (.999), ale np. Amerykański Gold Eagle albo Krugerrand z Południowej Afryki bite są 22 karatowego kruszcu. Jeśli monety bulionowe zawierają domieszkę miedzi, ma to głównie na celu podniesienie twardości monety i – co za tym idzie – redukcję ryzyka jej zarysowania. Monety bulionowe z domieszką innych metali są cięższe, a nominał, którym są oznakowane informuje o ilości czystego złota wykorzystanego do ich wybicia.

W asortymencie rodzimych dostawców złotych monet lokacyjnych zainteresowani ich nabyciem inwestorzy bez problemu natrafią na najpopularniejsze z nich, między innymi brytyjską Britannię, austriackich Filharmoników Wiedeńskich czy wymienione wyżej Krugerrandy.

Dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]