Srebro bulionowe – jakie monety można kupić w Polsce?

Usługi z zakresu finansów

Jeśli chcesz kupić srebrne monety, koniecznie wejdź na goldbroker.pl.

Monety lokacyjne, innymi słowy monety bulionowe, są dodatkową opcją dla osób chcących lokować swoje pieniądze w metale szlachetne. Nie ulega wątpliwości, iż najpopularniejszym kruszcem także w tym typie inwestycji jest złoto, jednak w ostatniej dekadzie coraz więcej krajów zaczęło emitować srebrne monety bulionowe, które ekspresowo zdobyły zagorzałych zwolenników, szczególnie wśród inwestorów z niezbyt majętnym portfelem.

Monety bulionowe – srebro to pewna propozycja dla inwestorów

Można powiedzieć, iż srebrne monety bulionowe są niejako nowością na rynku inwestycyjnym. Wytwarzane są przez mennice kilku krajów, na dodatek dopiero od lat 80-tych poprzedniego wieku (pojawiły się z początku w Chinach, w Meksyku oraz w Kanadzie). Mimo, że są popularne wśród inwestorów od prawie pięciu dekad, ich oferta nie jest wciąż tak obszerna jak pokrewnych złotych monet. Srebrne monety bulionowe są jednak idealnym wyborem dla osób pragnących urozmaicić swoje oszczędności, a które obawiają się inwestować w nieco droższe srebrne monety kolekcjonerskie lub które nie mogą pozwolić sobie na lokatę środków w złoto bądź platynę. Z jakiej przyczyny monety bulionowe uznaje się za rozsądniejszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z identycznego kruszcu? Koszt nabycia monet kolekcjonerskich w dniu emisji zawsze zauważalnie przekracza cenę metalu szlachetnego, z którego powstały. Przyczynia się do tego przede wszystkim pełny koszt wybicia numizmatu (między innymi stworzenie przez grafika niepowtarzalnego projektu i przygotowanie odpowiednich matryc). Nie bez znaczenia ma także to, że numizmaty kolekcjonerskie sprzedawane są w limitowanej ilości sztuk, co z marszu zwiększa na nie popyt. Nie gwarantuje to jednakże, iż z roku na rok ich wartość będzie zawsze wzrastać! Należy mieć świadomość, iż tak jak w przypadku każdego okazu kolekcjonerskiego, monety te będą warte tyle, za ile pragnie je kupić potencjalny nabywca. Natomiast srebrne monety bulionowe nie mają aspektu kolekcjonerskiego (ich design odświeżany jest dość rzadko i nie mają określonego nakładu), dlatego ich wartość ściśle związana jest z wartością rynkową srebra.

Srebrne monety bulionowe – nie tylko o nominale 1 oz

Srebro jest najtańszym metalem inwestycyjnym, toteż monety lokacyjne z tego kruszcu sporadycznie wytwarzane są w wadze niższej niż 1 oz, a więc 31,1 g. I mimo, iż nominał 1 oz i próba srebra .999 to generalnie standard dla tych monet, w sprzedaży dostaniemy także monety ważące 3 oz, 5 oz, a nawet 500 g. W krajowych sklepach posiadających w swoim asortymencie srebro inwestycyjne bez problemu kupimy popularne na każdym krańcu świata południowoafrykańskie Krugerrandy, kanadyjskie Liście Klonowe oraz austriackich Wiedeńskich Filharmoników o niebanalnym nominale 1,5 euro.

Dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]