Co to jest mass collect?

Mass collect – co to jest i czy warto z tego korzystać?

Usługi z zakresu finansów

Mass collect to usługa, która opiera się na identyfikacji masowych płatności od klientów. Opisujemy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza życie małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – na czym polega jego działanie?

Działanie mass collect jest generalnie niezmiernie proste. Polega na przypisaniu wszystkim kontrahentom niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest zarazem ich identyfikatorem. Takie podejście jest pomocne wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest szeroka grupa kontrahentów, a więc np. w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w szkołach prywatnych, a także wszelkich działalnościach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (między innymi w klubach fitness). Należności wpływające w usłudze mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, jednakże uprzednie nadanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jakim sposobem wykonali oni przelew (przelew pocztowy, przelew z karty czy też standardowy przelew). Wykorzystanie mass collect przekłada się także na mniej czasochłonne księgowanie wpłat niż podczas księgowania manualnego, a równocześnie na wyeliminowanie ewentualnych błędów, jakie mogą zdarzyć się w trakcie tej czynności.

Dlaczego warto wdrożyć mass collect?

Chociaż mass collect nie jest obecnie oferowane w większości banków (mają ją między innymi część banków spółdzielczych i ING Bank Śląski) wypada rozważyć jego zastosowanie w przedsiębiorstwie, nawet takim, które każdego miesiąca obsługuje około 100 faktur. Wdrożenie mass collect łączy się wszak z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie kontrolowanie na bieżąco przychodzących należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania powiadomień o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co z czasem owocuje podniesieniem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]