Kantor online – alternatywa dla wymiany walut w banku

Usługi z zakresu finansów

Kantor online - strona na miarę Twoich potrzeb.

Jeszcze dekadę temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze bądź w placówce bankowej – te pierwsze nadal funkcjonują w galeriach handlowych oraz przy hipermarketach! Aczkolwiek w błyskawicznie transformującym się świecie, klienci pragną wymieniać waluty obce bez przymusu opuszczania domu i po niższych kosztach, w następstwie tego właśnie pojawiły się kantory online, które na to pozwalają.

Jakie usługi proponuje kantor internetowy oprócz wymiany walut?

Operacja w kantorze internetowym jest tak samo nieskomplikowana jak kupno waluty w fizycznym kantorze. Użytkownik loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kapitał, który pragnie wymienić na konkretną walutę. Zaletą kantorów internetowych jest w szczególności to, że transakcje można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji zaczerpywanych z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, najczęściej z minionej doby. Drugim i niezwykle znaczącym atutem kantorów online są mniejsze spready niż te proponowane przez kantory tradycyjne oraz banki. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może prowadzić do uiszczenia spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze internetowym spready zazwyczaj nie przekraczają 2%. Kantory online świadczą też kilka specjalnych usług wykorzystywanych przez użytkowników, np. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej dokonywanej w ustalonym przez nabywcę dniu lub takiej, w której nabywca zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wtedy, gdy wyznaczony przez nabywcę kurs spotka się z tym na rynku).

Doceniasz wolność w dysponowaniu funduszami? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla wszystkich ceniących sobie wygodę i znaczną swobodę w dysponowaniu własnymi środkami finansowymi. Używają ich również osoby zatrudnione lub uczące się poza granicami Polski i kredytobiorcy spłacający zobowiązania wzięte w walucie obcej. Aczkolwiek nim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.