Czy opłaca się inwestować w srebro w sztabkach?

Usługi z zakresu finansów

Srebro sztabki. Więcej na https://goldbroker.pl/sztabki-srebra/.

Od lat uważa się, że inwestycja w kruszce jest dobrą strategią lokowania pieniędzy, która z czasem zapewnia wymierny profit. Najpopularniejszym aktualnie kruszcem inwestycyjnym jest oczywiście złoto, niemniej jednak w ostatnim czasie srebro nie jest już postrzegane wyłącznie jako metal przemysłowy i znów cieszy się popytem wśród coraz szerszej grupy inwestorów, zarówno tych z pokaźnym, jak i skromniejszym potencjałem finansowym.

Czy opłaca się lokować środki w srebrne sztabki?

Srebro pojawia się w naturze 17 razy częściej niż złoto, warto jednakże zaakcentować, iż jego cena w porównaniu do ceny złota nie manifestuje tej proporcji i wciąż jest znacznie niższa. Nabycie srebra jest jednakże trafnym pomysłem dla inwestorów, którzy pragną zdywersyfikować swój portfel, a którzy nie dysponują kapitału umożliwiających nabycie sporych zasobów złota. Należy jednak mieć świadomość, że z powodu swoich cechy, srebro znajduje szerokie zastosowanie w rozlicznych branżach przemysłu co sprawia, że jego wartość szybciej reaguje na zmiany zachodzące w gospodarce światowej. Można to skądinąd zobaczyć przeglądając wykres jego ceny z ostatnich 30-40 lat. Z tego także powodu lokata oszczędności w srebro obarczona jest większym ryzykiem strat, toteż polecana jest osobom znającym prognozowaną i bieżącą sytuację na rynku kruszców. Można natomiast przypuszczać, że zapotrzebowanie na srebro w dalszym ciągu będzie wyglądało podobnie, a wraz z galopującym rozkwitem elektroniki, medycyny oraz fotowoltaiki, w których srebro jest często używane, jak również niemijającej popularności srebrnej biżuterii, można zakładać, że jego cena będzie z czasem się podnosić.

Srebro w sztabkach – kupować duże czy małe

Tak ja złoto, srebro w sztabkach odlewane jest w rozmaitych wagach, co pomaga stworzenie portfela inwestycyjnego, pozwalającego odsprzedaż w zależności od potrzeb większych bądź mniejszych jego ilości. Te najdrobniejsze, a tym samym również najbardziej „na kieszeń” niezbyt zamożnego Polaka, to sztabki o ciężarze jednej uncji trojańskiej oraz 50 g i 100 g. Naturalnie, gdy zamówimy sztabkę o wyższej wadze, tak naprawdę wydamy na kruszec mniej, powinno się jednak pamiętać, że sztabka jest niepodzielna i w przypadku konieczności jej sprzedaży musimy znaleźć kupca, który weźmie ją w całości. Dlatego jeśli sztabki srebra mają być też asekuracją na czas kryzysu, należy zdecydować się na kupno sztabek o różnych ciężarach, aby móc w przyszłości wymienić na gotówkę tylko tyle kruszcu, ile naprawdę potrzeba. Można także zainwestować w nieco kosztowniejszy srebrny combibar, czyli zespolone sztabki srebra o wadze 1 g dające się swobodnie rozdzielić. Słabym punktem kupna srebra, czy to w monetach bulionowych czy w sztabkach jest fakt, iż – w odróżnieniu od złota – jego zakup oraz sprzedaż obarczone są 23% stawką VAT.

Dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]