Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Urządzanie wnętrz

Więcej szczegółów o panelach podłogowych drewnianych.

Panele podłogowe wyglądają niemal tak, jak drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak banalnie łatwe i każdy poradzi sobie z tym bez pomocy fachowców. Jak więc układać panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – zawartość wody nie powinna przekroczyć 3%. Nie możesz zapominać również o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – nie uszkodzisz ich, czekając dwa dni – dzięki temu dobrze wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Zabierając się za montaż paneli, nie zapominaj o jednym – panele podłogowe najlepiej montować startując z kąta pokoju. Przed pracą, sprawdź, czy nie są uszkodzone, gdyż potem sprzedawca ma prawo nie uznać reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – dopuszczalna wartość to piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je prostopadle względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Zepniesz je używając specjalnych klików – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny rozszerzać się i kurczyć

Tak, jak inne produkty z drewna, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany ciepła w pomieszczeniu. Musisz więc zostawić odstępy przyścienne o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania świetnie nadają się listwy podłogowe.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]