Powiększanie ust i wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Uroda

Uzupełnij swoją wiedzę o wypełnianiu zmarszczek.

Kwas hialuronowy to biopolimer, który od dziesięcioleci stosowany jest w różnych zabiegach medycznych i do wytwarzania kosmetyków. Kwas ten ma zdolność wiązania dużych ilości H2O, dlatego dodawany jest powszechnie do kremów nawilżających bądź peelingów. Co kluczowe, kwas hialuronowy występuje w w organizmach zwierząt i ludzi, stąd bardzo rzadko bywa powodem alergii. W medycynie estetycznej natomiast ten polisacharyd wykorzystywany jest na ogół do modelowania rysów twarzy, wypełniania zmarszczek (tych płytkich, jak i głębokich), jak również powiększania ust.

Kwas hialuronowy – wypełnione zmarszczki niedostrzegalne w kilka minut

Celem wstrzykiwania kwasu hialuronowego jest nie tylko przyciągnięcie do skóry H2O (cząsteczka kwasu może związać blisko 250 cząsteczek wody!), ale też zaktywizowanie fibroblastów do wytwarzania większych ilości kolagenu i w rezultacie doprowadzenie do tego, że skóra odzyska uprzednią jędrność. Popularnym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, zwłaszcza tych pojawiających się w okolicy ust i nosa (tzw. fałd nosowo-wargowych), głębokich zmarszczek czołowych czy bruzd na brodzie i przy oczodołach. Kwas wypycha skórę od wewnątrz, co sprawia, że bruzda po chwili staje się niezauważalna. Do zabiegów wypełniających wykorzystuje się usieciowany kwas hialuronowy, który jest bardziej ustabilizowany, a w związku z tym zdecydowanie trwalszy. Utrzymuje się w skórze dłużej, z tej przyczyny skutki zabiegu są zauważalne nawet przez 2 lata.

Powiększanie ust – częsty zabieg z użyciem kwasem hialuronowym

Oprócz wypełnienia zmarszczek i modelowania twarzy, standardowym zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego realizowanym przez kliniki medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Decydują się na niego na ogół osoby niezadowolone z kształtu i rozmiaru ust bądź których usta nie są symetryczne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa z reguły pół godziny, przeprowadza się go pod miejscowym znieczuleniem, a preparat z kwasem wstrzykuje się w wybrane miejsca ust przy pomocy tak zwanej“tępej igły”, czyli kaniuli. Należycie wykonany zabieg przynosi efekt jędrnych, bardziej symetrycznych, ale wciąż naturalnie prezentujących się ust.

Dane kontaktowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]