Co wyróżnia lipotransfer od innych zabiegów estetycznych?

Uroda

Wejdź na https://revitae.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/lipotransfer-lipofilling-przeszczep-autologicznej-tkanki-tluszczowej/, aby znaleźć informacje dotyczące lipofillingu.

W ostatnich latach medycyna estetyczna prężnie się rozwija. Osoby, które decydują się na poddanie się zabiegom estetycznym, mają opcję wyboru spośród kilku metod usunięcia zmarszczek i modelowania sylwetki. Jedną z nich jest lipotransfer, który uważany jest za mało inwazyjny zabieg. Jest on przeprowadzany nie tylko w celach estetycznych, ale pozwala on również na rekonstrukcję zdeformowanych tkanek m.in. u osób po masektomii.

Lipotransfer – główne atuty

Plusem lipotransferu, zwanego też lipofillingiem, jest to, iż podczas zabiegu używa się tkanki tłuszczowej pobranej wprost od pacjenta, a następnie przeszczepia się ją w wybrany obszar ciała, któremu pragniemy dodać objętość. To zdecydowanie zmniejsza (jednakże, naturalnie, zupełnie nie eliminuje) możliwość wystąpienia reakcji alergicznej. Za pomocą autologicznego transferu tkanki tłuszczowej można zrealizować masę zabiegów estetycznych, zaczynając od niewielkich zabiegów redukcji zmarszczek w okolicach szyi oraz twarzy, po poważniejsze zabiegi, jak unoszenie oraz modelowanie pośladków lub piersi. Uniwersalność lipofillingu przejawia się także tym, że wykorzystuje się go celem likwidowania blizn oraz rekonstrukcji ubytków tkanek, jak również w ginekologii estetycznej, m.in. do kształtowania wzgórka łonowego. Dodatkowym znaczącym atutem lipotransferu jest naturalnie trwałość zdobytych za jego sprawą efektów.

Przeciwwskazania do lipotransferu

Nie każdy pacjent, który zgłosi się do kliniki medycyny estetycznej z postanowieniem poddania się przeszczepowiautologicznej tkanki tłuszczowej, uzyska zgodę na ten zabieg. Lekarz specjalista na podstawie aktualnych wyników badań sprawdza dogłębnie kondycję zdrowotną każdego pacjenta. Lipofillingu nie przeprowadza się np. u osób, u których wykryto nowotwór, u kobiet w ciąży i u cierpiących na cukrzycę, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby serca bądź niewydolność nerek. Jak przebiega zabieg lipotransferu? W pierwszej fazie w znieczuleniu punktowym pozyskuje się od pacjenta tkankę tłuszczową z okolic brzucha, pośladków bądź bioder. Z uzyskanego materiału wyodrębnia się frakcję tkanki bogatą w komórki macierzyste i przenosi się ją w te rejony ciała, którym pragniemy podnieść objętość. Zazwyczaj są to szyja i twarz.

Dane kontaktowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]