Kochasz góry? Weź udział w skiturach!

Turystyka

Skitury - na tej stronie dowiesz się więcej o pełnej ofercie.

Większość turystów wyjeżdżających w góry zimą, jedzie tam na ogół tylko po to, by spędzić czas na białym szaleństwie na nartach bądź na snowboardzie. Niemniej jednak nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który w zimowe dni można uprawiać w górach. Osoby, które chcą przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz zapisać się na skitury albo wyprawy na rakietach.

Skitury – przeznaczone tylko dla obytych w górach osób

Turystyka na nartach przeżywa od kilku lat swoisty boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już zwykłego odpoczynku w góralskim domu i sporadycznego zjazdu z zatłoczonych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają doświadczać ich uroków w trakcie dość trudnych, ale przynoszących wiele satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże zalecana wyłącznie dla obytych w górach osób, które opanowały dobrze technikę jazdy i które potrafią też używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów stoków, jest po prostu daleko trudniejsze. Potrzeba do tego też lżejszych nart i butów.

Gdzie udają się miłośnicy skitur?

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie najpopularniejszymi destynacjami wśród entuzjastów turystyki narciarskiej są bez wątpienia włoskie Alpy i Riła oraz Pirin w Bułgarii, gdzie wyśmienicie poradzą sobie także średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie są jednakże ograniczeni wyłącznie do wypraw odbywających się w granicach naszego kontynentu – na nartach można przebyć pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują idealne warunki do tego rodzaju wypraw. Podczas takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość zdobycia szczytu Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby zainteresowane udziałem w tego typu wypadzie w górach, które nie są pewne, która wyprawa będzie właściwa do posiadanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą szukać w tym zakresie porady organizatorów skitur i ich instruktorów.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]