Wyprawy trekkingowe – stopnie trudności i popularne destynacje

Sport Turystyka

Jeżeli interesuje Cię korzystna oferta wypraw trekkingowych dla początkujących, wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wyprawy w góry mają rozmaite formy. Od spokojnych spacerów po prostych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po trasach stojących wyżej pod względem trudności, aż po zaawansowane trekkingi. By uczestniczyć w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (zarówno wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także biegłość posługiwania się sprzętem turystycznym i wspinaczkowym. Jakkolwiek za nieraz olbrzymi nakład pracy dostajemy możliwość podziwiania niesamowitych widoków i kontaktu z dziką naturą.

Trekkingi – poziomy trudności

Poziom trudności technicznej jest uzależniony od obszarów, przez które biegną trekkingi. Eksperci klasyfikują 3 stopnie trudności wypraw w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do zwiększonej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej oraz minimum minimalnej praktyki w górach – np. w Karpatach. Najwyższy stopień to wycieczki dla uczestników ze świetną sprawnością fizyczną, wiedzą z obszaru charakteru wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, a także przyzwyczajonych do trudnych warunków obozowania w ciągu długiej wędrówki.

Trekkingi w Azji i Europie

Trekkingi można przeprowadzać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju entuzjaści tego rodzaju obcowania z naturą bardzo cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli zaś idzie o inne pasma Europy, sporą popularnością szczycą się Alpy, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, wschodnia część Karpat, a także bałkańskie Góry Przeklęte. Najbardziej doświadczone w trekkingu osoby powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności w czasie wycieczki w Andach, Karakorum bądź Himalajach.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]