Wycieczka na Kilimandżaro – niesamowita podróż do Tanzanii

Sport Turystyka

Wycieczka Kilimandżaro - sprawdź informacje o ofercie na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Wspinaczka na wierzchołki gór to marzenie wielu turystów, którzy kochają ekstremalne wyzwania. Silnych doznań bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – wznosi się nieomal 6 km n.p.m. Globtroterów przyciągają głównie zanikające już lodowce, sposobność ujrzenia obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, jak również niesamowite widoki. Masyw Kilimandżaro tworzą Mawenzi, Uhuru i Shira – trzy góry będące pozostałością po wulkanach. Wycieczka na ten szczyt Afryki wymusza odpowiednie przygotowanie się – ze względu na znaczną wysokość realne jest niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast kapryśna pogoda sprawia, że dotarcie na wierzchołek masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny charakteryzować się dobrą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią marsz przez około 7 do 9 godzin dzień za dniem.

Co należy wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej gorączce, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż zaleca się też zrobić zapas leków o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się uchroni również stosowna profilaktyka – stosowanie preparatów odpędzających insekty, a także korzystanie z okrycia wierzchniego przykrywającego ramiona i nogi. A co zrobić, żeby uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]