Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Sport Turystyka

Sprawdź Himalaje wyprawa na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Himalaje wraz z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Oddziałuje na to mnóstwo czynników – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie nadmienić również o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stały się areną zmagań najlepszych wspinaczy z całego świata. Nie dziwi nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go sam

Na wstępie warto zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego szczytu. Kłopoty sprawia też sama organizacja wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych czy zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w wysokich okolicach. Dodatkowym plusem jest piecza zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z ewidentnych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum albo Himalaje z rzadka podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednakże, iż te góry mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bowiem nierzadko aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Manaslu czy Shishapangma. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]