Dolomitach – idealne miejsce na trekkingi latem i zimą

Sport Turystyka

Dolomity trekking. Uzyskaj więcej informacji.

Entuzjaści czynnego spędzania wolnego czasu zapewne znają na pamięć większość szlaków trekkingowych w Polsce położonych w Karkonoszach, w Bieszczadach i w Tatrach. Niewątpliwie budzą one zachwyt, jednakże osoby chętnie praktykujące ten typ aktywności po jakimś czasie chcą zasmakować podekscytowania płynących z ekskursji po nieznanym sobie terenie. Dlaczego zatem korzystać tylko z marszrut w Polsce, skoro można zachwycać się oszałamiającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne poszarpanych grani, baszt skalnych oraz stromych turni

Dolomity, a więc pasmo górskie położone w całości w północno-wschodniej części Włoch, cechują się dużą liczbą stromych turni, poszarpanych grani oraz baszt skalnych, które podczas dnia padającego na nie światła zmieniają swoją barwę. Jest to także jeden z najurodziwszych masywów górskich starego kontynentu (o ile nie całego świata!), nie dziwi więc, że ponad dekadę temu dodano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w górach tych występują dość strome stoki, liczne urwiska i wysokie pionowe skalne ściany, wytyczono w nich również sporo łatwych szlaków, z którymi da sobie radę większość osób uprawiających trekking.

Trekking w alpejskich Dolomitach dla zaawansowanych i początkujących turystów

Początkujących entuzjastów trekkingu niewątpliwie urzeknie wyprawa przez Dolomity po via ferratach, czyli po trasach zaopatrzonych w mocne liny asekuracyjne. Scenariusz wypraw tego typu jest tak ułożony, by ich uczestnicy mieli czas na naukę podstaw asekuracji, jak również sposobów przemieszczania się po takiej trasie. Bardziej obeznani z górami i posiadający dobrą sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przejścia szlakiem po Brencie, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla większości turystów fizycznie bardzo forsowna, jednak ten, kto weźmie w niej udział zapewne będzie ją pamiętał do końca życia. We włoskich Dolomitach można spędzić też w interesujący sposób zimowe miesiące, chodząc po mniej spadzistych obszarach na rakietach śnieżnych. Tak można podziwiać między innymi widoki na grupę Dolomiti di Sesto i Tofany.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]