Alpy, Karakorum, Himalaje – wyprawy górskie z przewodnikiem

Sport Turystyka

Jeszcze nigdy nie widziałeś tak bezkonkurencyjnej oferty wypraw!

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, imponujące widoki, a także element sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i pokonywaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic więc dziwnego, że trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Zróżnicowany poziom trudności poszczególnych tras powoduje, iż każdy – także absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemy może jednak sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte trudności mogą stać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od Polski. W takich sytuacjach rekomenduje się skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod okiem kwalifikowanego przewodnika, nie znaczy jednak, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze kierunki podróży

Dużą popularnością wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum i Himalaje, jednak ze względu na wysoki stopień trudności i duże koszty większość miłośników gór nie decyduje się na taki wyjazd. Znacznie tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym rodzime firmy aranżują też wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]