Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

Rozrywka i hobby Turystyka

Wycieczka w Alpy Austriackie - poznaj korzystną ofertę.

Polscy pasjonaci gór, którzy poznali już dogłębnie każdy szlak w w Sudetach, w Karpatach czy w Górach Świętokrzyskich, koniec końców zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i wertują propozycje wycieczek w inne łańcuchy górskie Europy. Szereg z nich zdecyduje się na wyjazd w Alpy, gdzie prawdopodobnie po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Najważniejsze szczyty Alp

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem w Europie, którego powierzchnia rozciąga się kilka krajów, m.in. Austrię, Niemcy, Liechtenstein i – oczywiście – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, nazwany również Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednak nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe zachwycające wierzchołki, o zdobyciu których fantazjują alpiniści ze wszystkich stron świata, to np. Matterhorn – 4478 m n.p.m , Liskamm – 4527 m n.p.m. i Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., jak również inne ważne dla wspinaczki szczyty, jak Piz Badile albo Aiguille du Dru. Rozróżnia się niższe Alpy Wschodnie oraz wyższe Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy łączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują polscy organizatorzy trekkingów i wypraw w góry? Jest kilka ciekawych ofert przeznaczonych dla miłośników gór o przeróżnym poziomie zaawansowania. Osoby, które nie miały przedtem kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyły już zręczność w jeździe na nartach i potrafią wykazać się odpowiednią wydolnością fizyczną, mogą zapisać się na siedmiodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast do bardziej zaawansowanych kierowane są wycieczki na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie podwyższać swoje kwalifikacje. Tym, których interesuje w głównej mierze aspekt szkoleniowy, polecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który który ma na celu szkolenie z fundamentów bezpiecznego przemieszczania się w wysokich górach. Bezsporną zaletą takich wycieczek jest to, że prowadzone są w niewielkich, maksymalnie 7-osobowych grupach, co powoduje, że każdy z partycypantów otrzymuje dogłębną uwagę instruktorów.

Z wykwalifikowanymi przewodnikami i szkoleniowcami, wycieczka w Alpy będzie jedynym w swoim rodzaju przeżyciem, przynoszącym dumę z przezwyciężania osobistych ograniczeń, jak również rozbudzającym ochotę na więcej.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]