Kurs górski – szkolenia pod okiem specjalistów

Kształcenie Rozrywka i hobby Turystyka

Jeżeli ciekawi Cię dobra oferta zimowego kursu turystyki wysokogórskiej, wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry są wspaniałe, ale też niebezpieczne. Właściwie co parę dni, a zwłaszcza w miesiącach, kiedy wczasowicze tłumnie odwiedzają atrakcyjne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane u podnóży znanych szczytów, w mediach słyszymy o kolejnych fatalnych wypadkach z udziałem osób, które bez właściwego przygotowania wybrały się na wycieczkę szlakiem powyżej ich możliwości. Dlatego tym, którzy kochają wysokie góry i pragną nauczyć się przemieszczać po nich bezpiecznie, radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego można nauczyć się na kursie górskim?

Najlepszym sposobem, żeby pozyskać istotną wiedzę jest odbycie kompleksowego kursu pod okiem specjalistów z każdego z najistotniejszych obszarów powiązanych ze wspinaczką górską, czyli ratowników górskich, instruktorów wspinaczki oraz przewodników górskich. Z ich wsparciem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. prawidłowego używania czekanu, chodzenia na rakietach śnieżnych oraz w rakach, zaznajomią się z zasadami autoasekuracji, asekuracji i metody radzenia sobie podczas upadku, poruszania się po trasach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami medycyny górskiej, survivalu i orientacji w terenie, które są niezbędne w razie przeróżnych nieprzewidzianych wypadków. Kurs obejmuje także zasady poprawnego zachowania się w czasie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada duże doświadczenie jako realizator wypraw w pasma górskie większości kontynentów. Szkolenia prowadzone są w plenerze (w Polsce, w Austrii oraz na Słowacji) w niewielkich grupach, które zwykle nie przekraczają 6 osób. Skutkiem tego zdobywanie nowej wiedzy toczy się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika kursu wystarczająco czasu i uwagi, żeby mogli oni skutecznie przyswoić sobie pełną wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się w górach.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]