Chcesz poznać techniki malowania akwarelami? Zapisz się na kurs

Kształcenie Rozrywka i hobby

Na domin-krakow.pl odnajdziesz aktualną ofertę kursu malowania akwarelami.

Malowanie akwarelami jest jednym z artystycznych sposobów przejawiania własnego ja i nie trzeba stawać się w tym specjalistą, by czuć z tego radość na co dzień. Dla wielu ludzi jest to przecież jedynie hobby bądź sposób na zrelaksowanie się po wyczerpującym dniu i nie dążą oni do osiągnięcia w tym zakresie perfekcji. Lecz jeżeli chcesz malować coraz lepiej, polecamy zgłosić się na kurs malowania akwarelami.

Nie tak łatwo kontrolować akwarele – postaw na naukę malowania akwarelami

Akwarele to wbrew pozorom nie są łatwe farby. Efekt końcowy sprawia wrażenie bardzo lekkiego i nieskomplikowanego do uzyskania, ale wpływa na niego sporo czynników, o których młody twórca nie ma zwykle pojęcia. Dużą rolę w samym procesie malowania ma również zbieg okoliczności – akwarele to medium, nad którym trudno jest zapanować i nawet twórcy od lat biegli w tej technice przenigdy nie są przekonani o tym, iż obraz zawsze wyjdzie dokładnie tak, jak przewidywali. Kurs malowania akwarelami to perfekcyjne miejsce, aby zacząć swoja drogę z tą techniką malarstwa i zyskać potrzebne elementarne informacje nieodzowne do rozbudzenia w sobie miłości do akwareli. Każdy jest tu mile widziany, niezależnie od tego, czy ma już jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwsze doświadczenie z tym typem farb. Dydaktycy kursu w czasie pierwszych godzin szczegółowo przybliżają właściwości farb akwarelowych, różnorodność technik ich stosowania, jak również typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na finalny efekt pracy.

Kurs akwareli – czy warto?

W czasie popularyzacji internetu nie ma problemu, aby wyszperać a następnie obejrzeć poradniki, które uczą malowania farbami akwarelowymi. Niemniej jednak nigdy nie będzie to jednoznaczne z udziałem w kursie akwareli pod okiem biegłego nauczyciela ze szkoły malarstwa i rysunku. W wartościowej nauce umiejętności artystycznych niezastąpione są porady, które uczestnicy kursu słyszą od nauczycieli podczas malowania. Takie korekty pomagają szybciej nabywać warsztat, a kursant nie musi sam dochodzić do tego, gdzie dopuścił się błędu, który przyczynił się do tego, że dany efekt nie dał rezultatów jakich się spodziewał. Co więcej lekcje z grupą osób o analogicznych pasjach tworzy komfortową aurę wsparcia, które jest niezmiernie istotne w stymulacji do ciągłego rozwoju twórczego. Partycypacja w merytorycznej ocenie twórczości pozostałych kursantów, pomaga potem we właściwej ocenie własnych prac już zakończeniu kursu.

Dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]