Wytrzymałe pokrycia dachowe – blacha trapezowa

Branża budowlana Robienie zakupów

Skieruj się tutaj jeśli jesteś zainteresowany blacha trapez.

Blachy trapezowe tworzą wytrzymałe pokrycie, są tanie i mogą być stosowane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i składów czy hal produkcyjnych. Dlaczego trapez na dach staje się ostatnio bardzo popularny?

Trapez na dach – ekonomiczna a jednocześnie trwała blacha

Nazwa blach trapezowych wywodzi od jego kształtu – płaty mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej montowania jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda brygada budowlana. Budulec ten jest ceniony również z uwagi na atuty ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie niosą za sobą dużych kosztów. Z uwagi na niską cenę artykułu i nieskomplikowany montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej wykorzystywana do kładzenia pokryć dachowych i może być idealną alternatywą dla droższej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to cechuje się doskonałą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową będzie trwać w dobrym stanie przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, ma wysoką odporność na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie może być wykorzystana blacha trapezowa?

Blacha trapezowa bardzo dobrze sprawdzi się w roli pokrycia dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, np. w stylu minimalistycznym. Najlepiej wygląda na obiektach z dachem o ogromnej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być też wykorzystywana wszędzie tam, gdzie z najrozmaitszych powodów nie można stosować standardowych dachówek ceramicznych. Trapez na dach będzie też bez zarzutu prezentować się jako wykończenie magazynów, garaży bądź obiektów gospodarczych. Blachy trapezowe na dach dachową wypada zamawiać bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, że towar jest najwyższej jakości i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą paletę barw blach trapezowych, jak również akcesoria dodatkowe, np. orynnowanie dachu.

Dane kontaktowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08