Podstawowe informacje o butach jeździeckich

Robienie zakupów Sport

Kup buty do jazdy konnej na http://bit.ly/2M80sdp.

Jazda konna z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Rzecz jasna nie jest to zaskakujące – szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę spore zalety tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: wzmocnienie wszystkich układu mięśniowego, polepszenie kondycji, jak również ćwiczenie dobrej postury. Poza tym ma dobroczynny wpływ na samopoczucie: wspiera zacieśnianie bliskich relacji, podnosi poczucie odpowiedzialności oraz redukuje stres. Jedak żeby całkowicie korzystać z pożytków jeździectwa, musimy odpowiednio wybrać ubiór i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – osłona części albo całej nogi

Wyróżnia się dwa główne rodzaje butów do jazdy konnej: sztyblety oraz oficerki. Pierwsze sięgają zaledwie ponad kostkę – są zatem zdecydowanie krótsze. Oficerki to zaś buty nadzwyczaj wysokie, sięgające powyżej kolana. Tym samym dają osłonę całej nodze, redukując niebezpieczeństwo powstawania siniaków czy zadrapań. Sztyblety są znacznie tańsze, niemniej jednak nabywając je warto nie zapominać o tym, by wyposażyć się również w ochraniacze nóg – sztylpy albo czapsy.

Z czego są produkowane buty jeździeckie?

wybierając buty jeździeckie, musimy zwrócić uwagę na surowiec, z którego zostały one wytworzone. W sklepach odnajdziemy obuwie uszyte ze skóry i jej przeróżnych imitacji. Skóra jest zdecydowanie droga, lecz warto się na nią zdecydować z uwagi na zwiększoną trwałość oraz umiejętność dopasowania się buta do konturu stopy jeźdźca. Lubiane są szczególnie buty cielęcej skóry, która jest delikatna i prawie natychmiast osiąga pożądany kształt. Skóra bydlęca wypada nieznacznie gorzej, niemniej jednak jej plusem jest niższa cena.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]