Nie masz bagażnika bazowego w samochodzie? Zamontuj go przed wakacjami

Robienie zakupów Tematyka motoryzacyjna

Jeśli szukasz belek dachowych na relingi, koniecznie wejdź na https://ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15.

Podróż autem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie potrzebne w trakcie wypoczynku akcesoria. Zazwyczaj nie spakujemy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne gabaryty niektórych bagaży. Tu należy wspomnieć przede wszystkim o nartach i rowerach, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe przystosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Ładowność samochodu znacznie zwiększa użycie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko daje przewożonym sprzętom ochronę przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie wpływa znamiennie na spadek osiągów pojazdu, bowiem posiada aerodynamiczny kształt. Do jego założenia potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je dokupić później. Miejmy jednakże na uwadze, by dobór modelu odpowiedniego do budowy naszego samochodu oraz montaż poprzeczek zlecić specjalistom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może być niewystarczające.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony transport rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także zakupić specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy autem SUPy, deski snowboardowe czy rowery. Uchwyty tego typu są zazwyczaj przeznaczone do transportu danego rodzaju sprzętu – zapewniają zatem wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno w tylnej części auta – na haku holowniczym albo klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane ze względu na to, iż rowerom nie grozi wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Dane kontaktowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]