Modele stolików kawowych – jaki wybrać?

Robienie zakupów Urządzanie wnętrz

Stolik kawowy powinien być funkcjonalny i wygodny w użyciu. Należy też pamiętać, iż stanowi on interesujący detal wystroju wnętrza. Zależnie od naszych potrzeb możemy wybierać spośród kilku wariantów stolików. Który jednakże będzie najodpowiedniejszy?

Jak wybrać odpowiedni stolik kawowy do salonu?

W trakcie zakupów stolika wypada rozważyć parę czynników. Czy na co dzień pijemy kawę w tym samym miejscu? Czy w trakcie picia kawy lubimy poczytać czasopisma lub książki? W jakim stylu zaprojektowana jest przestrzeń domu? Odpowiedzenie sobie uprzednio na te pytania może pomóc nam w dostosowaniu stolika do indywidualnych wymogów.

Modele stolików kawowych

Dla tych, którzy doceniają optymalne rozwiązania zalecane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim meblem uda się nie tylko efektywnie zaplanować niewielką powierzchnię mieszkania, ale również łatwiej utrzymać w nim porządek. Można przemyśleć też zakup modelu z blatem, który można zsunąć.

W przypadku niedużej powierzchni do wykorzystania, można rozważyć zakup stolika z okrągłym blatem, który zapełni mniej miejsca niż te prostokątne. Pomysłowym rozwiązaniem są stoliki z blatem w formie tacy, które są nie tylko praktyczne, ale i pięknie się prezentują.

Powodzeniem mogą poszczycić się również stoliki modułowe, które są skonstruowane są w taki sposób, by wsuwać jeden pod drugi. Ponadto stoliki o kształcie plastra miodu można swobodnie łączyć z dowolną ilością elementów. Z kolei tym, którzy często pijają kawę w dużym towarzystwie, rekomenduje się ławy oraz stoliki z dodatkową opcją rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik z owalnym blatem będzie idealnym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo dzieci bądź zwierząt.
2. Jeśli cenimy sobie ekologię, to można zastanowić się nad stolikiem z używanych materiałów, np. wyprodukowanym z palet. Nieszablonowym pomysłem jest użycie drewnianego pieńka lub odnowionego kufra jako kawowego stolika.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na wysokości siedziska, czyli mniej więcej 50-55 centymetrów. Jeżeli chcemy umieścić go z boku sofy, to optymalnie musi sięgać do podłokietnika.