meble drewniane, meble z drewna litego, zakład stolarski

Meble drewniane – styl i najwyższa jakość wykonania

Robienie zakupów Urządzanie wnętrz

Żyjemy w czasach kiedy także w małych miasteczkach bez trudu można wskazać lokalizację popularnych sklepów meblowych. Ich asortyment jest częstokroć tak szeroki, że wchodząc do takiego salonu można w parę godzin urządzić dowolne wnętrze. Lecz meble z popularnych sieci wykonywane jest zazwyczaj z prostych w obróbce i lekkich płyt MDF. Z rzadka dorównują one wytrzymałością oraz pięknem meblom z litego drewna, zaprojektowanych przez profesjonalistów z zakładów stolarskich, a następnie wykonanych z troską o każdy detal.

Meble drewniane są stosunkowo droższe, lecz przetrwają dekady

Nabycie mebli wyrabianych taśmowo ciężko nazwać długotrwałą inwestycją. Meble z większości sieciówek już po kilku latach będą przejawiać poważne znamiona zużycia: zawiasy się poluzują, okleina imitująca drewno odpryśnie na zagięciach, a tylne ścianki z chudej sklejki po jakimś czasie się wypaczą bądź złamią. To nie meble naszych dziadków i babć, które przekazywane były z pokolenia na pokolenie we właściwie niezmienionym stanie. Meble z drewna litego w dzisiejszych czasach nie są wbrew pozorom rzadkością na rynku, jednak nie są tak rozchwytywane, ponieważ łatwiej, taniej oraz szybciej jest Polakom zrobić zakupy w marketach meblowych. Oczywiście, klient bierze pod uwagę, iż meble dębowe zazwyczaj są odpowiednio droższe i, jeżeli produkowane są na zamówienie, nieraz oczekuje się na nie nawet parę tygodni. Jednak w zamian za to klient zdobywa mebel gotowy służyć nam dziesięciolecia, jeśli będzie się go właściwie pielęgnować. A utrzymanie w dobrej kondycji wyrobów z litego drewna wbrew powszechnej opinii nie jest pracochłonne.

Pozostałe plusy mebli drewnianych

Nie licząc wyjątkowej wytrzymałości wyroby drewniane mają również mnóstwo innych walorów, które powodują, iż nadal są faworyzowane i polecane przez znanych projektantów wnętrz. Meble z drewna litego nawet o nieskomplikowanym designie nadają przestrzeni wykwintny charakter. Drewniane meble wnoszą ciepło kojarzone z gniazdem rodzinnym, a także zaznaczają przywiązanie ich posiadacza do przyrody. Lite drewno rewelacyjnie komponuje się z rozmaitymi stylami aranżacyjnymi, stąd stół czy komoda kupiona do pokoju w stylu vintage można będzie bez przeszkód wpleść po kilku latach w nowy, np. industrialny wystrój. Co ważne, nawet gdy ktoś zapomni o systematycznej konserwacji mebli, wyroby z litego drewna na ogół da się dość łatwo odnowić.

Dane kontaktowe:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]