Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Robienie zakupów Urządzanie wnętrz

Kliknij tutaj, aby zaopatrzyć się w listwę podłogową

Wydają się niewiele znaczącym elementem, jednakże ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na schludne poprowadzenie kabli i chronią dolne partie ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, w których poruszamy się w butach. To z pewnością dostateczny powód, żeby nie lekceważyć ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC lub MDF

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i świetnie współgra z eleganckimi meblami czy dodatkami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i te mogą być wykonane zarówno z różnych surowców, jak i z drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeżeli kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]