domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Lekkie i kompaktowe domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Ochrona zdrowia Robienie zakupów

Presoterapia to zabieg, którego zadaniem jest usprawnienie obiegu chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX w. – to różnorodne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy obrotowe oraz pompujące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, a także punktu masażu.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów często stosowane są maszyny do drenażu limfatycznego, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów z komorami, które zakłada się na obrzękłe nogi albo ramiona. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne przegrody aparat uciska kończynę, pobudzając w ten sposób cyrkulację limfy. Jest mnóstwo zaleceń do korzystania z zabiegu drenażu limfatycznego. To w głównej mierze zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go też w medycynie estetycznej – jako wsparcie w redukcji “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się również bardzo popularna w świecie sportu, przede wszystkim jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Kompaktowe aparaty CarePump do masażu limfatycznego w domu

Ogromne możliwości zastosowania aparatów do drenażu limfatycznego wpłynęło mocno na rozwój tych urządzeń. Dziś osoby chętnie korzystające z tej formy masażu mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, dzięki nowoczesnym aparatom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do drenażu limfatycznego tego producenta cechują parametry zbliżone do sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy drenaż. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, zatem bez przeszkód można spakować je na wyjazd, przykładowo na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być koniecznie uzgodnione z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym na własną rękę, gdyż istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. choroby wirusowe oraz bakteryjne i miażdżyca, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]