Lampy solne oraz ich właściwości lecznicze

Robienie zakupów

Dowiedz się, gdzie zamówić lampę solną jonizator.

Lampy solne w ostatnich czasach zyskały rozległą popularność. Należy przyznać, iż są niezmiernie estetycznym dodatkiem do wnętrz, zapewniającym nastrojową atmosferę. Jednak czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić też korzyści zdrowotne?

Lampy solne – charakterystyka produktu

Lampy solne to nie jedynie ładne dekoracje mieszkalnych wnętrz, lecz również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są wykonane z brył soli, wydobytych z kopalni, a później wydrążonych, aby pomieścić w środku żarówkę. Z reguły bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest włączona, emituje ciepłe, delikatne światło, komponując przyjemną aurę w pomieszczeniu.

Jak działają lampy solne?/Jak działa lampa solna?/Lampy solne – działanie

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są oswobadzane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne zwane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub bakterie. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, dezynfekując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza może dostarczyć ulgę ludziom cierpiącym na alergie czy też kłopoty z układem oddechowym.

Jakie właściwości lecznicze mają lampy solne

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych zazwyczaj wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze może przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą czy innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, służąc relaksowi i redukcji napięcia, poprawa koncentracji – twierdzi się, iż jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy uważają, że jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, innymi słowy zanieczyszczeń produkowanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie tylko popularne dodatki do wnętrz, ale także możliwe źródło pełnego zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

Dane kontaktowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]