Lampy solne – estetyczne i naturalne ozdoby domu

Robienie zakupów Urządzanie wnętrz

Tu znajdziesz lampy solne.

Niewielkie dekoracje z kamienia i innych minerałów od wieków znajdują swoje miejsce w naszych domach. Sprowadzamy je z różnorodnych wycieczek po Europie, a czasem nabywamy pod wpływem impulsu, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest wnętrze. Rzadko jakkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – na ogół służą po prostu jako ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia przedmiotów stosowanych na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przede wszystkim lampy, ale też inne narzędzia.

Lampy solne są dostępne w 3 barwach

Lampy solne ładnie się prezentują i bez problemu można je dopasować do aranżacji pomieszczenia, gdyż są dostępne w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w wielu ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, bo nie ma kamieni o identycznym wzorze krystalizacji i kształtach. Niezwykle popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie polerowaną, naturalną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy parający się robieniem takich lamp, nadają im bardziej regularne formy, m.in. kuli albo piramidy.

Lampy solne – dzięki nim szybciej się zrelaksujesz

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne mają pozytywne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im zwłaszcza właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy produkowania anionów, równoważących te wyzwalane przez wszędobylska elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu m.in. jednostkom borykającym się z astmą czy alergią. Światło, jakie emitują te lampy, jest uspokajające i subtelne, toteż poleca się stosowanie ich jednostkom cierpiącym na stres albo brak snu, bowiem przy nich można łatwiej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie tworzy się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich także estetyczne świeczniki i pojemniki na biżuterię, a pokaźne bloki z soli kamiennej stosuje się w gastronomii, jak również aranżacji wnętrz.

Dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]