Który ekspres do kawy Jura będzie najlepszy?

Robienie zakupów

Znalezienie właściwej kawy nie gwarantuje przygotowania idealnego napoju. Żeby zadowolić rodzinę wyjątkowym smakiem kawy, musimy zadbać o właściwą technikę przygotowania, jak również sprzęt, który umożliwi otrzymanie odpowiedniej ciepłoty wody oraz ciśnienia. Pamiętają o tym projektanci marki Jura, bo od niemal stulecia proponują klientom świetne ekspresy, które mogą być stosowane zarówno przez zawodowych baristów, jak i po prostu entuzjastów dobrej kawy. Dlaczego więc warto postawić na produkty tej marki? Jakie dobre strony wykazuje ekspres do kawy Jura? Jak znaleźć sprzęt odpowiedni do naszych oczekiwań oraz uniknąć problemów w jego użytkowaniu?

Zawodowy ekspres do kawy Jura

Jura ceniona jest szczególnie z uwagi na produkowane przez siebie ekspresy dla profesjonalnych baristów. Ci chętnie wybierają produkty tej firmy, gdyż są one solidne, zaś ich konstrukcja pozwala na otrzymanie rozmaitych rodzajów kaw – także tych, których nie można przygotować bez napowietrzenia mleka. Marka Jura przygotowała dla profesjonalnych klientów mnóstwo modeli ekspresów, które należą do paru serii – na przykład Classic, GIGA PROFESSIONAL czy XJ, zaś wszystkie z nich cechują się innym poborem wody oraz opcjami zaparzenia naparu.

Który ekspres do kawy Jura kupić do domu?

Chociaż wiele produktów marki adresowanych jest do zawodowych użytkowników, ekspres Jura bez przeszkód będzie również stosowany w kuchni. Tym bardziej, że w jej katalogu znajdziemy sporo ekspresów, które stworzone są akurat do eksploatowania w mieszkaniu. Szczególnie dobrze zdadzą egzamin ekspresy z serii
C, E czy ENA, które wyróżniają się nieskomplikowaną budową i wieloma opcjami umożliwiającymi zaparzenie świetnej kawy. Warto także wspomnieć, iż firma proponuje również akcesoria, które ułatwią zrobienie bardziej oryginalnych rodzajów tego naparu oraz naprawę urządzeń.