Kontenery na odpady – dla firm usługowych i budowlanych

Branża budowlana Robienie zakupów

Kliknij tutaj, aby zaopatrzyć się w kontener KP 7

Część odpadów nie powinno być wyrzucanych do pojemników na surowce zmieszane albo wtórne. Dotyczy to w szczególności tych, które powstają podczas różnych remontów i prac budowlanych, a także odpadów industrialnych. Muszą one zostać przetransportowane do wskazanego punktu zbiórki selektywnej, gdzie zostaną poddane utylizacji zgodnie z przepisami o odpadach. W wielu wypadkach mogą jednakże wyniknąć problemy związane z magazynowaniem i przewozem śmieci. By się przed nimi ustrzec, warto wyposażyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Kontenery na śmieci – na gruz albo substancje ciekłe

Najpopularniejsze kontenery otwarte są przystosowane do przechowywania oraz przewozu opakowań, starych mebli, gruzu i pokrewnych odpadów. Poza tym w użyciu są również kontenery uszczelniane, które doskonale sprawdzają się przy wywozie nieczystości półpłynnych i płynnych (między innymi tych pochodzących z oczyszczalni ścieków). Uszczelniane spojenia są też niezbędne w przypadku kontenerów na śmieci miałkie, jak wióry metalowe, trociny czy granulaty. Ich załadunek usprawnia zamontowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najłatwiejsze do przewożenia są oczywiście kontenery rolkowe, wyposażone w system usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery stalowe – dla jakich podmiotów?

Odbiorcami usług producentów kontenerów na odpady są najróżniejsze podmioty. Wśród nich można znaleźć m.in. przedsiębiorstwa budowlane, ekipy sprzątające i parające się opróżnianiem mieszkań, a także różnego rodzaju zakłady wytwórcze. Na kupno kontenerów na odpady decydują się firmy świadczące usługi wywózki gruzu oraz odpadów o niestandardowych gabarytach. Odnajmują je one klientom, a po wypełnieniu odwożą do punktu legalnego ich składowania lub utylizacji.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]