Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Robienie zakupów Sport

Jeśli chcesz zamówić kaski do jazdy konnej, koniecznie wejdź na horse-trade.pl

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportu, w których ryzyko upadków jest dość duże. A te, z uwagi sporą prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na urazy narażona jest w szczególności głowa jeźdźca, która bezwzględnie powinna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jazdy konnej można nabyć 2 rodzaje zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co lepsze?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest najczęściej wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednakże tak dobrej protekcji jak kask, dlatego zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i ma atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejszą kwestią przy doborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać stosowne certyfikaty, jak również być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca bądź umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który uprości jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask jeździecki nie warto też iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej okolicy nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]