Jak wybrać łóżko, żeby dobrze się wyspać?

Baza porad Robienie zakupów Urządzanie wnętrz

Szukasz łóżka drewnianego 140x200? Wejdź na rabwood.sklep.pl.

Każdy z nas spędza na spaniu prawie trzecią część życia. To niesłychanie istotny punkt codziennego cyklu życia, który zignorowany prowadzi do kłopotów zdrowotnych, przewlekłego przemęczenia oraz generalnie mniejszej wydajności w ciągu dnia. Ale by spać błogo wypada zatroszczyć się o kupno wygodnego łóżka do sypialni.

Optymalny rozmiar łóżka małżeńskiego i pojedynczego

To, jakiego rodzaju łóżko finalnie wybierzemy, częstokroć jest zależne od kubatury pomieszczenia. Specjaliści od snu zazwyczaj polecają, żeby łóżko dla jednej osoby miało minimum 90 cm rozpiętości, jakkolwiek dla poniektórych 100 czy wręcz i 120 cm nie starczy, aby komfortowo się na nim ułożyć. Natomiast łóżko małżeńskie winno mieć co najmniej 140 cm, a optymalnie – około 160 cm rozpiętości. Zagwarantuje to wystarczająco sporo miejsca dla dwóch osób. W przypadku łóżka małżeńskiego eksperci proponują kupno osobnych materacy dla każdego z partnerów. Dlaczego? Każdy z nas się różni, przez co z rzadka dochodzi do sytuacji, iż materac o danych parametrach zapewni komfortowy sen obu partnerom w związku.

Powinno się pamiętać, iż opisując wymiary łóżka de facto określa się rozpiętość światła ramy odpowiadającej rozmiarowi materaca jaki się w nim zmieści. Tym samym planując sypialnię trzeba uwzględnić zupełne rozmiary mebla, gdyż czasami są one nawet 10 cm większe od wymiaru materaca.

Rekomendujemy też zastanowić się czy wybrać łóżko bez czy z wezgłowiem. Jeśli przed snem masz w zwyczaju chwilę poczytać lub obejrzeć telewizję, wezgłowie zagwarantuje odpowiednie oparcie plecom w ciągu tych kilkunastu minut na siedząco.

Łóżka drewniane współgrają z różnorodnymi stylami urządzania wnętrz

Choć w sprzedaży oferowane są dziesiątki wzorów łóżek na stalowych ramach oraz tapicerowanych, najczęściej kupowane wciąż pozostają łóżka z drewna. Meble drewniane perfekcyjnie pasują do nowoczesnych stylów aranżacji wnętrz, a zarazem wprowadzają do mieszkania poczucie ciepła. Dlatego właśnie preferowane są przez administratorów ośrodków wypoczynkowych oraz hoteli – dzięki nim gość odczuwa wynajęte pomieszczenie jako mniej obce.

Drewno doskonale nadaje się także na materiał na kluczową część łóżka, czyli stelaż. Stelaż do łóżka także powinno się dobierać ostrożnie, bo w znacznym stopniu ma wpływ na nasza wygodę w trakcie snu. Drewniane stelaże nie tylko mocno podpierają materac i są bardzo ciche, ale również są wystarczająco giętkie, żeby szybko reagować na ułożenie i ruchy ciała użytkownika.

Dane kontaktowe:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]