Jak skompletować odzież motocyklową?

Robienie zakupów Sport Tematyka motoryzacyjna

Kliknij tutaj, aby kupić odzież motocyklową.

Od zawsze wiadomo, iż poruszanie się na motorze nie jest najbezpieczniejszą aktywnością. W razie potencjalnego wypadku kierowca motocykla nie jest chroniony przez pasy i bezpośrednio odczuwa on siłę zderzenia. Wobec tego tak ważne dla każdego motocyklisty jest posiadanie właściwej odzieży zaprojektowanej właśnie do tego rodzaju jazdy. Ubranie na motor nie tylko minimalizuje potencjalne urazy prowadzącego, ale również ochrania go przed promieniami słonecznymi, opadami i wiatrem, co zwiększa wygodę jazdy.

Najważniejsza odzież na motor – co obowiązkowo trzeba mieć?

Kupując odzież na motocykl na początku trzeba wyposażyć się w kask, gdyż zgodnie z kodeksem drogowym jego posiadanie jest obowiązkowe, niezależnie od tego czy pędzimy ścigaczem po ekspresówce, czy jedziemy wolno na skuterze. Jest to także kluczowy element zabezpieczenia kierowcy jednośladu, osłaniający głowę przed obrażeniami, które mogą mieć ciężkie następstwa dla jego zdrowia, a czasem i życia.

Do zabezpieczenia pozostałych części ciała podczas jazdy jest dużo opcji. Miłośnik jednośladów może skompletować swój strój sięgając po stosowną kurtkę oraz spodnie opracowane z myślą o jeździe na motocyklu albo postawić na kombinezon. W sklepach motorowych w ofercie znajdziemy odzież tekstylną oraz skórzaną. Niewątpliwie, skóra jest wyjątkowo odpornym na zniszczenia materiałem, co nie oznacza, iż odzież na motor sporządzona z tekstyliów ochrania słabo – wykorzystuje się w niej materiały o wysokiej wytrzymałości na wysoką temperaturę i otarcia. Te części ubioru motocyklisty są uzupełnione o przydatne wzmocnienia (slidery) osłaniające kolana, łokcie i barki, które w czasie wypadku są wyjątkowo narażone na urazy.

Buty, camelbagi i pozostałe dodatki

Innymi kluczowymi elementami odzieży na motor są rękawice oraz buty. Rękawice w czasie upadku zabezpieczają dłonie przed ciężkimi urazami, ponieważ to nimi automatycznie zasłaniamy resztę ciała wysuwając je na wprost, przez co wystawiamy je na głębokie otarcia skóry oraz złamania. rekomenduje się wobec tego wybierać rękawice ze dodatkowymi modułami osłaniającymi wewnętrzną powierzchnię dłoni i kłykcie. Stosowne buty na motor oprócz tego, że ochraniają drobne kości śródstopia, dają także lepszą przyczepność, a w związku z tym lepsze panowanie nad ciężkim motocyklem.

W jakie pozostałe dodatki do odzieży na motocykl warto się wyposażyć? To bez wątpienia camelbagi, kołnierze, gogle jeżeli stosujemy kask crossowy, oraz dodatkowe slidery, ochraniacze czy też zbroje.

Dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]