Drzwi wejściowe drewniane dobrze się prezentują i są bezpieczne

Branża budowlana Robienie zakupów

Szukasz drzwi drewnianych na wymiar? Sprawdź www.oknostol.com.pl/drzwi-drewniane/drzwi-zewnetrzne-drewniane/

Drzwi wejściowe spełniają kilka zadań – oddzielają od zgiełku dobiegającego z ulicy, strzegą przed włamaniem i ochraniają dom przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Dlaczego opłaca się wybrać drewniane drzwi wejściowe? Kiedy kupić drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi drewniane zewnętrzne nie deformują się

Zakup drzwi wejściowych to jeden z najważniejszych wybór, który musi dokonać każdy posiadacz mieszkania. Drewniane drzwi zewnętrzne już od dawna cieszą się dużym uznaniem, ze względu na swoje cechy oraz solidność. Drewno znakomicie się prezentuje i można je wykończyć na mnóstwo sposobów. Prawidłowo skonstruowane drewniane drzwi zewnętrzne charakteryzują się niewysokim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co powoduje, iż rachunki za ogrzewanie nie są za wysokie, a mimo tego w pomieszczeniach panuje komfort termiczny. Kupując drzwi do mieszkania warto zwrócić uwagę na modele o grubości 68 mm albo 92 mm. Wyjątkowym popytem cieszą się ocieplane drzwi zewnętrzne wykonane z drewna trójwarstwowo klejonego, za sprawą swoim parametrom – nie ulegają wypaczeniu i uszkodzeniom mechanicznym, zatem bardzo dobrze nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Współczesne drewniane drzwi zewnętrzne posiadają najlepsze uszczelki.

Co posiadają drzwi wejściowe dwuskrzydłowe?

Producenci świadczą też przygotowanie drzwi drewnianych na wymiar, które są zalecane w razie posiadania niestandardowych otworów na drzwi. Natomiast dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne to propozycja dla osób, które kładą nacisk na nietuzinkowy design. Jeżeli poszukujemy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, powinniśmy zlecić ich produkcję przedsiębiorstwu, które wykonuje spersonalizowane projekty na zlecenie, a równocześnie daje wieloletnią gwarancję na swoje produkty. W drzwiach drewnianych umieszcza się efektowne szyby, np. witrażowe. Kupujący mogą również wybierać spośród rozmaitych typów szyldów. Prócz zalet estetycznych, trzeba także podkreślić inne cechy, którymi wyróżniają się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Coraz częściej wyposażone są one w systemy antywłamaniowe, dlatego ciężko je sforsować. Gwarantuje to mieszkańcom wysoką ochronę. Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe są wyposażone również trzypunktowy zamek listwowy, a nabywca może wybrać niski próg drewniany lub aluminiowy. Żeby chronić powierzchnię drewnianych drzwi wejściowych przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych, w trakcie ich wytwarzania stosuje się środki impregnujące wysokiej jakości.

Dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]