Dom bez pyłów zawieszonych i drobnoustrojów – o oczyszczaczach powietrza

Ochrona zdrowia Robienie zakupów Urządzanie wnętrz

Kwestia pyłu zawieszonego w atmosferze dotarła już do świadomości statystycznego Polaka i sporadycznie jest bagatelizowana. Mieszkańca naszego kraju zauważyli, że jakość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, niewątpliwie oddziałuje na nasz stan fizyczny. Aczkolwiek tak długo jak nie zostaną wprowadzone efektywne rozwiązania, każdy powinien sam zatroszczyć się o swoje samopoczucie, na przykład poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od cenionych producentów

Im bardziej zindustrializowany region, tym bardziej prawdopodobne jest zagrożenie występowania dużego stężenia pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10. Na rozwój licznych schorzeń układu oddechowego narażeni są przede wszystkim rezydenci większych miejscowości lub okolic w pobliżu zakładów przemysłowych emitujących do atmosfery spore ilości tych pyłów. Codzienne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli w znacznym stopniu osłabić niekorzystny wpływ zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to w tym momencie nowość na naszym rynku – oczyszczacze powietrza licznych renomowanych producentów, jak przykładowo LIFAair, Webber bądź Meaco, od lat znajdują się w ofercie wielu sklepów. Co interesujące, poza filtrowaniem z powietrza pyłów, nieraz posiadają one też inne pożyteczne funkcje.

Wykrywanie CO2 i jonizacja – pozostałe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w rozmaitych rozmiarach, wobec tego bez problemu dobierzemy sprzęt stosowne do danej objętości pomieszczenia. Oczyszczacze są niezbyt duże, toteż swobodnie można je przenosić między pomieszczeniami. Nie licząc odfiltrowywania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, wyłapują one też grzyby oraz drobnoustroje, które mogą być powodem wielu reakcji uczuleniowych czy też chorób, jak również niebezpieczny formaldehyd. Sporo oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża oraz jonizuje cząsteczki powietrza, co tworzy we wnętrzu rześką atmosferę, a równocześnie zapewnia lepszy sen. Niektóre urządzenia mają też sensory ostrzegające o wysokim stężeniu CO2. Zakup oczyszczacza powietrza poleca się przede wszystkim alergikom.