Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Robienie zakupów Urządzanie wnętrz

Zobacz shuttersy w sypialni na https://skyshutters.pl/realizacje/.

Szatersy (shutters), innymi słowy wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się najczęściej z wnętrzami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim lub afrykańskim. Jednak ten element osłony okiennic można użyć również w europejskich domach – jest to bardzo trwałe, a przy tym rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu sytuacji zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości promieni słonecznych przenikających do pomieszczenia

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, pełnią podwójną funkcję – praktyczną oraz dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie podnoszą walory estetyczne salonu. Ich lamele są grubsze, co powoduje, że wspaniale wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, bo to w salonie podejmuje się gości, jak również przesiaduje się w nim większą część dnia. Dlatego więc powinno się zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale jednocześnie wygodne. Dowolność zmiany stopnia nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych wnikających do wnętrza, co umożliwia np. przyjemne jego ściemnienie, jeśli staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pokoju, lub pełne jego zaciemnienie, gdy chcemy obejrzeć serial.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Swoboda regulacji przenikania światła do pokoju jest z pewnością najistotniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednakże z jeszcze innego powodu – za ich sprawą można skutecznie kontrolować temperaturę pokoju, która ma przecież niebagatelny wpływ na nasz mocny sen. Z pomocą okiennic shuttersów w okresie letnim łatwiej jest zachować chłód w sypialni, natomiast w trakcie zimy o wiele dłużej utrzymamy w niej ciepło. Prócz tego okiennice typu shutters lepiej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to też wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osadza się mniej drobinek kurzu aniżeli w zagięciach firanek, a ich czyszczenie jest niezwykle proste i trwa wręcz kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się także w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecięcym.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]