Czym różnią się bluzy sportowe od bluz lifestyle?

Robienie zakupów Sport

Chcesz kupić bluzy Hummel? Odwiedź tę stronę.

Kto uprawia sport regularnie z pewnością dobrze wie, iż jedynie dobra odzież sportowa pozwala na ćwiczenia w całkowitym komforcie. Szukając zestawu do ćwiczeń, zwłaszcza tych na świeżym powietrzu, jak biegi na orientację, jazda na rolkach bądź piłka nożna, pamiętajmy o zamówieniu bluz sportowych.

Bluzy sportowe – wytrzymałość i bardzo dobre odparowanie potu

Modele bluz z zamkiem błyskawicznym, kapturem oraz bez od dziesięcioleci są już normalnym elementem powszedniego ubioru. Przestały nawet zadziwiać w zakładach pracy, gdzie przedtem obowiązywał rygorystyczny dress code. Bluzy traktowane są jako odzież typu casual, bo są praktyczne i nie ograniczają ruchów, a wykorzystanie w nich grubszych tkanin sprawia, że to znakomite odzienie wierzchnie na późną wiosnę oraz wczesną jesień. Bluzy sportowe, aczkolwiek posiadają podobny fason, nieco różnią się od bluz casual. Te ostatnie w większości wypadków wytwarzane są w 100% z bawełny bądź bawełny z drobną domieszką np. elastyny. Bluzy sportowe natomiast nieraz zrobione są wyłącznie z poliestru. Jest to niesłychanie mocna tkanina syntetyczna, która nie ulega tak szybko rozciąganiu i rzadziej się rozdziera. To dlatego jest idealna do wytwarzania z niej strojów sportowych, które muszą wytrzymać znaczne przeciążenia oddziałujące na nie w czasie dynamicznego treningu. Ponadto poliester skutecznie odparowuje wilgoć ze skóry, wobec tego ćwiczący nie spędza kilku godzin w wilgotnej od potu odzieży.

Bluzy sportowe zamawiaj w sportowych sklepach

Szukajmy przede wszystkim odzieży cenionych marek. Istotnie, trzeba wobec tego być gotowym na wyższą cenę zakupu takiej bluzy, jednakże w zamian dostajemy wysokiej klasy produkt z dobrych tkanin, który na pewno nosić dłużej. Jeśli jakiś typ bluzy sportowej ma swoje specjalne zastosowanie, nie należy zastępować jej bardziej uniwersalną odzieżą, na przykład bluzy bramkarskie posiadają posiłkowe protektory na łokciach chroniące bramkarza w czasie parad, a bluzy dla biegaczy posiadają wysoki kołnierz, który osłania przed podmuchami wiatru. Aby nie mieć wątpliwości, że dostajemy oryginalny towar, wybierajmy sklepy firmowe albo prowadzone przez oficjalnych dystrybutorów, które oferują duży asortyment bluz sportowych damskich, męskich oraz dla dzieci.

Dane kontaktowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]