Bursztyn w biżuterii

Robienie zakupów Uroda

Skieruj się tu, aby kupić biżuterię z bursztynem

Biżuteria z bursztynem jeszcze długo nie wyjdzie z mody – zarówno wśród młodych ludzi, jak i nieco bardziej dojrzałych osób. Jej popularność nie powinna jednak zaskakiwać – bursztyn jest przecież jednym z najpiękniejszych surowców, a łatwość jego preparacji sprawia, że wytworzone z niego ozdoby mogą dostosować się do wszystkich trendów. Aby zachować jej wygląd, powinniśmy o jantar właściwie zadbać. Jak? Powie wam opracowany przez nas poradnik.

Zasady przechowywania biżuterii z bursztynem

Złoto północy to nadzwyczaj wrażliwy surowiec – z uwagi na to biżuteria z bursztynem bezwzględnie musi być przechowywana we właściwych warunkach. Każdy wisiorek należy owinąć jedwabną tkaniną, a następnie szczelnie otulić folią oraz włożyć do drewnianego pudełka. Powinniśmy również mieć na uwadze, by w pojedynczej paczce nie trzymać kilku wisiorków – mogą się przecież porysować.

Pielęgnacja biżuterii z bursztynem

Jantar nie toleruje silnych preparatów czyszczących. Lepiej zatem postąpimy, wykorzystując do jego pielęgnacji łagodniejsze specyfiki – między innymi oliwę z oliwek lub mydło dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem powinna być czyszczona delikatną szmatką, lekko nasączoną wodą – w żadnym wypadku nie może być jej zbyt dużo.

Renowacja biżuterii z bursztynem

Odkopałeś w szafie starą biżuterię z bursztynem? Na pewno stale robi niesamowite wrażenie, ale widać jej wiek. Czy można ją odrestaurować? Podchodząc do tego samodzielnie, możesz tylko jeszcze bardziej ją uszkodzić – najlepiej więc postąpisz, zwracając się o pomoc jubilera.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]